FREN ÖLÇÜM TESTİ

01.04.2021
97
FREN ÖLÇÜM TESTİ

Aracınızın fren sistemiyle alakalı arızalarını meydana çıkartıcağımız bir testir,fren ölçüm testi saysinde fren balatalarınızın,fren disklerinizin ve frenleme sisteminizde herhangi bir yıpranma ve arızayı tespit edip size bu konuda bilgi veriyoruz.

Hizmet Özellikleri
 • Fren Sistemi Arızaları
 • Balataların Kontrolü
 • Fren Disklerinin Kontrolü
Fotoğraf Galerisi

Motorlu araçlarda birbirinden bağımsız üç farklı fren sistemi kullanılmaktadır. Motor freni bir aracın ayak freni kullanılmaksızın, frenlenmesi metodudur. Bu metot, araç hızının azaltılabilmesi için motorun dönme direncinin kullanılmasıdır.

Sıkça Sorulanlar
Fren Sistemi Nedir?

Fren sistemi, güvenli bir sürüş için araçta bulunan önemli donanımlardan biridir. Aracın hızını azaltan ve gerektiğinde durmasını sağlayan sürüş kontrol sistemine fren sistemi denilmektedir. Bu nedenle bir taşıtın fren sisteminden, çok yüksek güvenilirlik ve dayanıklılık beklenmektedir. Taşıt, hızlı ve güvenli bir biçimde her türlü iklim ve yol şartlarında durabilme yeteneğine sahip olmalıdır.

Hidrolik Fren Sistemi Nedir?

Günümüz otomobillerinin birçoğunda hidrolik fren sistemleri kullanılmaktadır. Fren pedalı, kaldıraç prensibine göre çalışır ve pedala uygulanan küçük bir kuvvet fren merkezine büyük bir kuvvet olarak iletilir. Paskal kanununa göre fren ana merkezi içinde oluşan hidrolik kuvvet, fren hattı yoluyla tekerlek silindirlerinin her birine ulaşıp fren balatası ve fren disk balatasında bir frenleme kuvveti oluşturur.

Günümüzde genellikle ön tekerleklerde diskli frenler, arka tekerleklerdeyse kampanalı frenler kullanılmaktadır. Ancak dört tekerlekte de diskli fren kullanımı yaygınlaşmaktadır.

Bize Sorabilirsiniz
PARS OTO EKSPERTİZ
Aracına Değer Verenlerin Tercihi
Güvenilir Oto Ekspertiz
Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Burhan Hançer
  Burhan Hançer
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  YOL TARİFİ