MOTOR GÜÇ TESTİ

01.04.2021
229
MOTOR GÜÇ TESTİ

Aracınızın yaşını, motor yıpranma payı ve anlık gücünü görebileciğiniz bir testir. Test sayesinde aracınızın motorundaki var olan sorunları daha net görebilir ve aracı satın alma noktasında daha sağlıklı karar verebilirsiniz. Dyno ölçümü olarakda adalandırılan bu test araç performans testi olarakda bilinir, aracınıza yapacağınız motor güçlendirme işleminin ne kadar başaılı olup olmadığını bu test saysesinde görebileceksiniz.

Hizmet Özellikleri
 • Dyno Motor Testi
 • Güç Testi – Üfleme Testi
 • Duman Atma Ve Yağ Yakma Testi
Fotoğraf Galerisi

Pars Oto Ekspertiz, motor güç testini son teknolji cihazlar ve yazılımlar ile gerçekleştirmektedir.Aracınızın motorunun kapasitesi ve bugüne kadar oluşan motor güç hataları ve teknik bilgiler ölçülmekte ve raporlanarak sizlere sunulmaktadır.

Sıkça Sorulanlar
Dyno Testi Nedir?

DYNO testi gelişmiş dinamometre test cihazlarıyla yapılan, aracın o anki motor performansını oransal verilerin ölçülüp yourmlandığı ve raporlandığı testtir. Yaptığı ölçüm ile motorun o anki ürettiği torku ve beygiri hesaplayarak güç kayıplarınıda raporlar.

Araç Motor Testini Neden Yaptırmalıyım?

Araç alırken sürücülerin en çok dikkat ettiği motorun ve mekanik kısımların detaylı incelenme, arızaların tespit edilip rapor haline getirilme aşamasıdır. Pars Oto Ekspertiz motor içi kontrolü ile tüm detayları raporlayarak sizlere sunmaktadır.

Araçların Kilometresi İle Oynandığını Görebilir Miyim?

Sigorta şirketlerinden aracın bilgileri verilerek sorgular yapılmalı ve kaçıncı sahibi olacağınızı öğrenmelisiniz. Kısa süre önce alınmış ve satılıyorsa şüphe duyulmalıdır. Aracın iç-dış donanımlarında yıpranmalar, ezilmeler, deformeler mevcut, şoför koltuğunda çökmeler varsa; gaz, fren, debriyaj pedalları yıpranmış ve vites aksamında boşluk mevcutsa şüphe duymanızda fayda var. Aracın klima, teyp, ışıklandırma, cam açma-kapama gibi aksamları silinmiş ya da yıpranmış ise şüphe duyulmalıdır.

Pars Oto Ekspertiz motor güç testini yaptırarak aracınızın motor gücünü, perfomans bilgilerini, yıpranma payını, kilometre ile ilgili sıkıntıları, motor ile ilgili oluşan ilerde oluşabilecek arızaları ve motorunuzun a’dan z’ye tüm performans bilgilerini öğrenebilecek ve rapor halinde alabileceksiniz.

Bize Sorabilirsiniz
Teklif Formu

  Whatsapp
  Burhan Hançer
  Burhan Hançer
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  YOL TARİFİ