SÜSPANSİYON TESTİ

01.04.2021
121
SÜSPANSİYON TESTİ

Aracınızın amortisörlerinin sağlamlık kontrolü, süspansiyon denge kontrolü, gürültü sorgulaması ve maksimum yer değiştirme kontrolü yapılır çıkan sonuçlar raporlar halinde alıcılara anlatılır.

Hizmet Özellikleri
 • Amaortisörlerin Sağlamlık Testi
 • Süspansiyon Denge Kontrolü
 • Maksimum Yer Değiştirme Kontrolü
Fotoğraf Galerisi

Amortisör ve süspansiyon sisteminde bulunan ön sağ, ön sol, arka sağ ve arka soldan herhangi birinin patlak olması size günümüz fiyatlandırmasına göre ortalama 70 ile 500 TL arası bir masraf yapmanıza sebep olmaktadır. Bu duruma düşmemek için siz de Adana Oto Ekspertiz Auto Pars 2. El Oto Ekspertiz ve Test Merkezi’ne gelip aracınız mutlaka kontrol ettirmelisiniz.

Sıkça Sorulanlar
Süspansiyon Testi Nedir?

Süspansiyon testi için detaylı ölçüm cihazları kullanılarak geniş bir Oto Ekspertiz raporu oluşturulur. Düzenli çalışması ve işlevselliğini sürdürebilmesi için, mevcut süspansiyon sisteminin kontrolü çok büyük önem taşır..

Süspansiyonun Önemi Nedir?

Süspansiyon çalışma esnasında amortisör, yay ve lastik takozlarından yaralanır. Kısacası süspansiyon sistemi Yol bozukluklarının hissedilmemesi, aracın yol tutuş seviyesini arttırmak ve virajlarda dönüş kabiliyeti de süspansiyona bağılıdır. Süspansiyonu bozuk bir araçta sürüş yaparken sürüş esnasında denge kaybına, bozuk ve tümseklerde aşırı sallantıya, zıplamaya, yan yatmaya ve denge bozukluğundan dolayı sağa ya da sola gezmeye yol açar. Ayrıca bozuk amortisör aşırı titreşime ve sese de yol açabilir.

Süspansiyon testi için detaylı ölçüm cihazları kullanılarak geniş bir Oto Ekspertiz raporu oluşturulur. Düzenli çalışması ve işlevselliğini sürdürebilmesi için, mevcut süspansiyon sisteminin kontrolü çok büyük önem taşır.

Bize Sorabilirsiniz
PARS OTO EKSPERTİZ
Aracına Değer Verenlerin Tercihi
Güvenilir Oto Ekspertiz

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Burhan Hançer
  Burhan Hançer
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  YOL TARİFİ